Přeskočit na obsah

O nás

Jsme sociální firma patřící pod Skupinu Kolibřík. Propojujeme korporátní společnosti s výhodami zaměstnávání zdravotně znevýhodněných osob.  V oblasti outsourcingu činností do pracovních týmů složených ze zdravotně postižených působíme od roku 2013. Kolibříky a Kolibřice najdete po celé ČR. Provoz společnosti zakládáme na principech udržitelnosti a společensky odpovědného podnikání, čímž se snažíme inspirovat i další sociální podniky. Pořádáme pravidelné workshopy a eventy pro partnery z řad firem a akademické i politické sféry.
0
Kolibříků
0
poboček po celé ČR
0 %
zdravotně znevýhodněných zaměstnanců

Závazek udržitelnosti

Pracujeme ve specifickém oboru, který již svým zaměřením plní dílčí cíle udržitelnosti. Přesto jsme se rozhodli jít ještě dále a vytvořit vlastní Program udržitelnosti provozu sociálního podniku

Zapojujeme všechny naše zaměstnance do spolurozhodování o činnostech naší společnosti, a to nejen v oblasti udržitelnosti. Přes 50 % zisku navracíme zpět do podniku pro navyšování hodnoty pracovního prostředí pro naše zdravotně postižené zaměstnance.

1 %
zisku zpět zaměstancům

Odpovědná mise

Misí Kolibřík CSR je vytvářet důstojnou a perspektivní práci pro zdravotně postižené občany Česka a napomáhat jejich znovuzapojování do společnosti. Zaměřujeme se na odstraňování předsudků v zaměstnávání sociálně znevýhodněných skupin. Jejich integrace do společnosti je pro nás prioritou.

Pravidelné stáže a zejména spolupráce s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně nám umožňují šířit CSR povědomí i mezi nastupující generací. Některým studentům nabízíme placené pozice během jejich studia.

Jak náš projekt funguje?

Zjistíme od společností konkrétní požadavky na kapacity. Následně postavíme přímo v korporátu CSR tým složený z osob zdravotně postižených (OZP) či osob zdravotně znevýhodněných (OZZ). 

Po celou dobu jejich činnosti tento tým vedeme a poskytujeme mu psychosociální podporu.

Korporátní společnosti tak získávají benefity v oblasti náhradního plnění. Zdravotně znevýhodnění zaměstnanci pak získávají důstojnou práci v bezpečí sociální firmy.

E-mail:
hoskova@csrteam.cz

Tel:
737 154 092

Kolibřík CSR s.r.o., společnost s ručením omezeným.

V obchodním rejstříku je zapsána pod spisovou značkou C 115132, Krajský soud v Brně.

IČO 08730652
DIČ CZ08730652

Datová schránka: 2hyis6m

Adresa centrály:
Milady Horákové 23, 602 00 Brno